Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
GBL γ-Butyrolakton (giebel) - opinie, działanie, opis
#1
GBL γ-Butyrolakton (giebel)
   
Substancja stosowana do czyszczenia aluminiowych felg samochodowych. Jest to przezroczysty płyn o ostrym zapachu.
1ml już jest bardzo odczuwalny, a niektórzy zasypiają po 1,5ml. Z uwagi na to, że może poparzyć struny głosowe, dodawany jest do napoju.

Cytat z narkopedii:
"1-1,5ml - działanie jest lekko wyczuwalne, może wystąpić delikatne pobudzenie i poprawa humoru. Działanie porównywalne do dwóch piw.

1,5-2,5ml - działanie mocno wyczuwalne, bardzo dobry humor aż do euforii (szczególnie przy muzyce), zawroty głowy, chęć rozmowy. Czasem duże pobudzenie seksualne. Trzeźwość umysłu większa niż w przypadku alkoholu. Równoważnik 4-5 piw.

2,5ml i więcej - chwila euforii, a następnie potężna potrzeba snu. Opadanie powiek, przysypianie. Przy większych dawkach można dosłownie zasnąć na stojąco. Jest to w zasadzie objaw przedawkowania. Czasem dochodzą do tego wymioty, drgawki, niekontrolowane zachowanie przy braku świadomości. Po większej dawce człowiek często zapada w kilkugodzinny sen, po którym budzi się całkiem trzeźwy.

Efekty pojedynczej dawki utrzymują się od 45 min do 1,5 godziny, czasem 2 godzin. Ogólnie można powiedzieć, że mniejsze dawki działają euforyzująco, a większe mocno odurzająco. Dawki powyżej 2,5ml nie są dla ludzi nieobytych z GBL-em, bo po prostu można sobie zrobić krzywdę."

Dawka śmiertelnie niebezpieczna to już 5ml, a w przypadku łączenia z alkoholem nawet mniej. Mimo to jest bardzo popularna, co świadczy chociażby wiele dyskusji w internecie i nie tylko.
Nie było tej substancji tutaj na samarce, więc postanowiłem dodać, bo ma wielu sympatyków.
Odpowiedz
#2
słyszałem ciekawe opinie o tym GBL, że ma potencjał rekreacyjny, czekamy na pierwsze relacje
Odpowiedz
#3
giebla odmierza sie w kroplach, bardzo mocna substancja, nokautuje do spania
Odpowiedz
#4
kurestwo odłącza system z rzeczywistością, jebać to, lepiej być świadomy i zadowolony, a nie ze śliną z ryja, są lepsze RC pozdro
Odpowiedz
#5
widziałem co sie z ziomkami po tym działo, nie dziekuje za taka faze
Odpowiedz
#6
@show_no_mercy

a co się działo? pewnie przedawkowali
Odpowiedz
#7
jak ktoś mdleje i ucina sie film, już lepiej sie po prostu najebać alko i najarać i normalnie zasnąć, niż wygladać jak nawąchany klejem, bez sensu dla mnie ten giebel
Odpowiedz