SAMARKA.INFO - forum o research chemicals i dopalaczach
CBD - opinie, działanie, opis - Wersja do druku

+- SAMARKA.INFO - forum o research chemicals i dopalaczach (https://samarka.info)
+-- Dział: Research Chemicals i inne (https://samarka.info/Forum-research-chemicals-i-inne_1)
+--- Dział: Kannabinoidy (https://samarka.info/Forum-kannabinoidy_14)
+--- Wątek: CBD - opinie, działanie, opis (/Watek-cbd-opinie-dzialanie-opis_471)

Strony: 1 2


CBD - opinie, działanie, opis - szakal - Sobota, Marzec 2022

Kannabidiol (skrót CBD, od ang. cannabidiol)

Organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów, występujący w konopiach. W przeciwieństwie do swojego izomeru, tetrahydrokannabinolu (THC), nie ma działania psychoaktywnego." - wikipedia

"Wyniki badań pokazują, że CBD ma działanie przeciwskurczowe, neuroleptyczne, przeciwdrgawkowe i neuroprotekcyjne. Stąd, stosowanie CBD pod postacią oleju to dobry sposób na rozluźnienie mięśni i ogólne odprężenie. CBD łagodzi także codzienny stres oraz sprawia, że układ nerwowy jest bardziej wyciszony. Badania naukowe dowodzą, że CBD jest bardzo obiecującą substancją, która znajduje także zastosowanie w terapii nowotworów." - biokonopia.pl

Ostatnimi czasy popularne są olejki CBD i susz roślinny, który wygląda jak prawdziwa marihuana.
Co o tym sądzicie?


RE: CBD - opinie, działanie, opis - show_no_mercy - Niedziela, Marzec 2022

Kupiłem sztuke CBD kilka miesiecy temu, skręciłem z niej dwa skręty i zupełnie zero fazy, a smak taki sobie. Nie wiem co ludzie w tym widzą


RE: CBD - opinie, działanie, opis - barca_fc - Sobota, Kwiecień 2022

na CBD można zrobić coś a'la maczanke, chyba jedynie do tego może sie przydać


RE: CBD - opinie, działanie, opis - thxbass - Niedziela, Kwiecień 2022

(Niedziela, Marzec 2022, 12:36)show_no_mercy napisał(a): Kupiłem sztuke CBD kilka miesiecy temu, skręciłem z niej dwa skręty i zupełnie zero fazy, a smak taki sobie. Nie wiem co ludzie w tym widzą
Dużo osób widzi w tym sposób na minimalne wyciszenie, niektórym pomaga w zasypianiu. Ma też działanie przeciwnowotworowe i ma naprawdę szerokie zastosowanie. Bardziej bym to traktował jako suplement a nie coś co powoduje banię i nie oczekiwałbym tego przy zakupie. 


RE: CBD - opinie, działanie, opis - Lecimy tutaj - Wtorek, Kwiecień 2022

skoro nie ma w sobie THC, a wygląda i pachnie jak prawdziwa marihuana, to chyba jest jakaś modyfikacja genetyczna?


RE: CBD - opinie, działanie, opis - kosmiczny podróżnik - Czwartek, Kwiecień 2022

Bardzo możliwe, jeśli są odmiany marihuany fioletowe, albo o zapachu truskawki strawberry itd.


RE: CBD - opinie, działanie, opis - spidi gonzalez - Wtorek, Kwiecień 2022

Ludzie chwalą te olejki, ja raz spróbowałem i uważam, że to jest placebo


RE: CBD - opinie, działanie, opis - hypnodancer - Środa, Kwiecień 2022

Susz CBD gdy sie kupuje troche wiecej, cena wychodzi około 10zł za gram, ja czasami pale wieczorem


RE: CBD - opinie, działanie, opis - Miauw miauw - Sobota, Kwiecień 2022

CBD to strata kasy


RE: CBD - opinie, działanie, opis - Pompey - Niedziela, Grudzień 2022

wykastrowane zioło, nie działa i że niby uspokaja to zwykła ściema